Rgs 30

written by Daiva

Rgs 23
Šią vasarą Akmenės rajono Akmenės gimnazijos specialioji pedagogė Ana Stankutė pakvietė Šiaulių apskrities vaikus dalyvauti piešinių parodoje – konkurse ,,Piešiu knygos herojų“. Konkurse dalyvavo 79 mokiniai, kuriuos ruošė 19 pedagogų. Iniciatyvą paskatinti vaikus skaityti knygas ir nupiešti mėgstamą herojų palaikė ir prizais parėmė UAB ,,Grūstė“, knygos internetu www.mintis.eu, ,,Nepaklusnios garbanėlės“, internetinė svetainė ,,kristianaweebly.weebly.com“. Rėmėjų prizais bus pradžiuginti 33 mokiniai.
Konkurse dalyvavo 26 Akmenės gimnazijos mokiniai. Devyni dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų prizais. Mokinius konkursui ruošė mokytojos R.Šimkienė, J.Puzonienė, ,,Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centro ,,Akmenėliai“ socialinė pedagogė G.Kontenytė ir socialinė darbuotoja D.Adomaitienė.
Kviečiame aplankyti virtualią piešinių parodą https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.439726376164029&type=1

written by Daiva

Rgs 23
Mūsų šalies bendrojo lavinimo mokyklos programos numato, kad mokiniai turi įgyti įvairių kompetencijų. Viena iš svarbiausių kompetencijų yra mokėjimas mokytis. Ji būtina siekiant organizuoti ir tvarkyti savo mokymąsi individualiai ar grupėje; ieškoti informacijos, apdoroti, vertinti naujas žinias; įgytas kompetencijas taikyti įvairiuose kontekstuose, t. y. sprendžiant problemas ir mokantis namuose, mokykloje ar kitur.
Grupė Akmenės gimnazijos tiksliųjų ir socialinių mokslų mokytojų rugsėjo 16-18 dienomis po pamokų dalyvavo projekte ,,Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ Nr. VP1-2.2-ŠMM-02-V-01-009 mini mokymų kvalifikacijos tobulinimo programoje „MOKĖJIMO MOKYTIS KOMPETENCIJOS UGDYMAS“ .
Tris dienas mokytojai mokėsi kaip mokyti mokinius, kokiais metodais, psichologiniu aspektu motyvuoti mokinius, kaip giliau pažvelgti į vaiką, kad dėstomas dalykas būtų patrauklus, kad mokinys suprastų savo veiklos praktinę naudą, matytų perspektyvą, savo tolimesnius kelius.

Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Rgs 18
Rugsėjo - spalio mėnesiais Mažeikiuose vyksta VIII tarptautino meno festivalis „Mažeikiai 2014“.

Spalio 3 d. 17 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje festivalio atidarymo koncertas „Donelaitis Lietuvai – Lietuva Donelaičiui“. Koncertuos valstybinis choras „Vilnius“, meno vadovas prof. Povilas Gylys.
Pianistas Dainius Jozėnas. Varinių pučiamųjų septetas, mušamųjų ansamblis „Giunter Percussion“. Skambės kompozitorių Jono Tamulionio, Giedriaus Svilainio, Mindaugo Urbaičio, Laimio Vilkončiaus, Justės Janulytės ir Lino Rimšos kūriniai chorui ir solistams, sukurti pagal Kristijono Donelaičio tekstus.
Diriguos profesorius Povilas Gylys.
Rašytojo K. Donelaičio gyvenimo ir kūrybos tekstus skaitys aktorius Ramūnas Abukevičius.
Koncertas nemokamas.

Siūlome vykti į festivalio atidarymo koncertą. Visi pageidaujantys dalyvauti, turi užsirašyti pas pavaduotoją R. Baukaitę.

Visa festivalio programa

written by Daiva

Rgs 14
Akmenės gimnazijos 7b klasės mokiniai rugsėjo 9 dieną lankėsi Naisiuose. Lydimi gidės , apžiūrėjo vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, daug sužinojo apie mūsų protėvių dievus. Nustebino didžiulė, įdomiai sutvarkyta teritorija, nauji naisiškių planai ir tai, kad labai daug dėmesio skiriama jaunimo pramogoms, sportui. Gidė parodė tik šiais metais sukurtą prieverpstės formos gėlyną, čia susodintus etnografinius augalus : lietuviškas gėles, prieskoninius žolynus, sakralinius augalus. Mokiniai apžiūrėjo inkilų muziejų, boružėms skirtą inkilėlį, gandro lizdą, kurį visus metus stebi filmavimo kamera, ir, be abejo, daug sužinojo apie tai, kaip ir kur filmuojama „Naisių vasara“.
Po to septintokai pramogavo dažasvydžio centre, aplankė literatūros muziejų, kuriame teikiama Z. Gėlės premija literatams, išleidusiems geriausią pirmąją poezijos knygą. Įdomu tai, kad muziejaus sienoje įmūrytas dubenėtasis akmuo.
Septintokai dar aplankė Šiaulių „Akropolį“ ir, jau sutemus, džiaugdamiesi įdomiai praleista popiete, grįžo namo.

Klasės auklėtoja Danutė Čiapaitė

written by Daiva

Rgs 12
Rugpjūčio 26-27 d. prie Akmenės gimnazijos buvo stebimas išskirtinio dizaino vilkikas su puspriekabe, kur įrengta 20 darbo vietų klasė su gausia moksline įranga. Dar gegužės mėn. užsiregistravo 35 gimnazijos mokiniai, atrinkta 18 mokinių iš 7-11 klasių su savo tyrimų idėjomis. Laboratorijoje mokiniai buvo suskirstyti į tris grupes: robotikos tyrimų, biologijos ir gamtos tyrimų bei chemijos tyrimų. Tiesa, MoMoLab‘e galima atlikti ir astrologinius stebėjimus, tačiau akmeniečių norai daugiau buvo tik susipažinti su astronominiais stebėjimais, todėl ši sritis nebuvo išplėtota. Jauniesiems mokslininkams talkino bei juos konsultavo draugiški ir komunikabilūs VU mokslininkai: dr. Grita Skujienė, dr. Tomas Luneckas, dokt. Alma Bočkuvienė, Sigita Činčiūtė, Mindaugas Luneckas, Lukas Birštonas ir grupės vadovas Stepas Šafranauskas. Jie padėjo gimnazistams įvaldyti sudėtingą laboratorinę įrangą ir išvengti klaidų atliekant eksperimentus, montuojant robotus, pilstant chemines medžiagas.

Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Perėjimas į puslapį  [1] 2 3 ... 33 34 35