Spa 24

Mokiniams nuo spalio 27 iki lapkričio 3 d. rudens atostogos. Susitiksime lapkričio 3 d. pirmadienį.
GERŲ, TURININGŲ ATOSTOGŲ!

Spa 24
1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Labai svarbu išmanyti valstybės, kurios pilietis esi, Konstituciją. Jau 8 metus kasmet rengiamas Konstitucijos egzaminas yra labai reikalingas. Vieniems dalyvauti egzamine yra didžiulė garbė, kitiems – tai graži tradicija, galimybė dar kartą perskaityti mūsų šalies pagrindinį įstatymą, pilietiškumo, patriotiškumo išraiška, žinių gilinimas, reikalingas bendram išsilavinimui ir t. t.
Akmenės gimnazija taip pat prisideda prie gražios tradicijos ir, kaip kasmet, dalyvavo Konstitucijos egzamine. Vis sunkiau sutalpinti norinčius save išbandyti. I-ame etape varžėsi 56 mokiniai. Visi mokinukai dalijami amžiaus grupėmis: 5-7, 8-10, 11-12 klasių. Iš kiekvienos amžiaus grupės išrinkome geriausiųjų penketukus:
5 -7 klasių:
  • Donatas Andriuška, 5a
  • Gustas Šiurkus, 7a
  • Damonskytė Rimeda, 6a
  • Lukšas Daugardas, 7a
  • Čiapaitė Viktorija, 6a

8-10 klasių:
  • Varanavičius Justas, 10b
  • Gražvydas Gricius, 9a
  • Vilius Šiurkus, 9a
  • Ratkevičiūtė Kotryna, 9a
  • Grigaliūnaitė Milda, 9a

11-12 klasių:
  • Šetkauskaitė Uršulė, 11b
  • Balčiūnas Rytis, 11a
  • Kupštytė Deimantė, 11a
  • Embavičiūtė Greta, 12a
  • Ringytė Eglė, 11a

Norint patekti į II-ąjį etapą galima suklysti ne daugiau kaip 5 kartus (iš 30 klausimų). Vyresniųjų klausimai sukti, reikalaujantys gilaus žinojimo, todėl į II-ąjį etapą iš 11-12 klasių grupės niekas nepateko. Iš kitų amžiaus grupių į II-ąjį etapą pateko net 6 mokiniai: Kotryna Ratkevičiūtė, Vilius Šiurkus ir Gražvydas Gricius (iš 9a), Justas Varanavičius (iš 10b), Gustas Šiurkus (iš 7a) ir Donatas Andruška (iš 5a).
Šie mokiniai atsakingai ruošėsi ir labai sėkmingai startavo II-ame etape, kuriame reikėjo ne tik išspręsti testą su atsakymų variantais, bet ir atsakyti į atvirą klausimą. Gimnazijos praktikoje nėra buvę, kad visi dalyviai surinktų reikiamą taškų skaičių ir įveiktų II-ąjį etapą. Jų darbai iškeliavo į Vilnių. Šaunuoliai! Ypač giriame: K. Ratkevičiūtę, V. Šiurkų ir J. Varanavičių, kurie užduotis išsprendė be klaidų! Labai tikėjomės, kad nors vienas iš jų bus pakviestas į Prezidentūrą, tačiau nėra lengva pakliūti tarp trijų geriausiųjų Respublikoje.
Dar kartą sveikiname visus dalyvavusius ir nugalėjusius. Niekada nenuleiskite rankų siekdami puikių rezultatų!
Istorijos mokytojai: I. Šiurkienė ir E. Silvaško

Spa 23
Ketvirtadienį po 3 pamokų gimnazijos valgykloje vyko sveikatingumo pertrauka "Vaisių ir daržovių nauda sveikatai", kurią organizavo 5 – 6 klasių mokiniai it jų auklėtojos.
5a klasės mokiniai padarė plakatą ir visus vaišino su vaisių vėrinukais.
5b klasės mokiniai spaudė sultis ir vaišino mokyklos bendruomenės mokytojus ir vaikus. Dėkojame vaikams ir jų tėveliams, seneliams, kurie jas spaudė: Kamilei ir jos močiutei, kuri išspaudė įvairių sulčių iš morkų, apelsinų, obuolių, kiaulpienių šaknų, burokėlių, kopūstų, saulėgrąžų, mėtų, šalmėtrių, dilgėlių spanguolių, aviečių, pomidorų, paprikų, petražolių lapelių, saliero, gėrėme kiaulpienių šaknų kavą. Alantai ir jos močiutei už vynuogių ir obuolių sultis, Gabijai ir jos mamai už obuolių ir apelsinų ir morkų, Marijai ir jos mamai už obuolių ir apelsinų sultis.
Anglų liaudies išmintis byloja „Jei kiekvieną dieną suvalgai po vieną obuolį, gali užmiršti kelią pas gydytojus“. Tad 6 klasės mokiniai visus vaišino obuoliais ant kurių puikavosi spalvotos vėliavėlės su citatomis apie sveikatą ir sveiką gyvenimo būdą.

5a klasės auklėtoja Dalia Kaziūnienė, 5b klasės auklėtoja Judita Žilienė, 6 klasės auklėtoja Daiva Gricienė

Spa 23
Šių metų spalio 22 dieną Akmenės gimnazijoje prieš pirmąją pamoką buvo vykdoma sveikatos stiprinimo akcija „Vandens galia“. 7a klasės mokiniai dalino visiems pro pirmą aukštą ėjusiems mokyklos mokiniams ir darbuotojams vandens bei ragino rytą pradėti su stikline vandens. Ačiū visiems, kurie palaikė šią akciją bei primename penkias auksines taisykles apie vandens gėrimą:

1. Atsikėlę ryte išgerkite 1 stiklinę vandens ir po to nevalgykite 1,5-2 val.
2. 30 min. prieš kiekvieną valgymą išgerkite 1 stiklinę vandens.
3. Valgydami negerkite. Vandens negerkite ir 40 min. po valgio.
4. Likus 30 min. iki miego, išgerkite 1 stiklinę vandens.
5. Kai dienos metu norėsite gerti, gerkite tik vandenį.
P.S. Daugiau nei 90 (!) procentų visų ligų žmogaus organizme kyla dėl neteisingo vandens gėrimo.

7a klasė ir auklėtojas E. Silvaško.

Perėjimas į puslapį  [1] 2 3 ... 55 56 57