Rgs 18
Rugsėjo - spalio mėnesiais Mažeikiuose vyksta VIII tarptautino meno festivalis „Mažeikiai 2014“.

Spalio 3 d. 17 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje festivalio atidarymo koncertas „Donelaitis Lietuvai – Lietuva Donelaičiui“. Koncertuos valstybinis choras „Vilnius“, meno vadovas prof. Povilas Gylys.
Pianistas Dainius Jozėnas. Varinių pučiamųjų septetas, mušamųjų ansamblis „Giunter Percussion“. Skambės kompozitorių Jono Tamulionio, Giedriaus Svilainio, Mindaugo Urbaičio, Laimio Vilkončiaus, Justės Janulytės ir Lino Rimšos kūriniai chorui ir solistams, sukurti pagal Kristijono Donelaičio tekstus.
Diriguos profesorius Povilas Gylys.
Rašytojo K. Donelaičio gyvenimo ir kūrybos tekstus skaitys aktorius Ramūnas Abukevičius.
Koncertas nemokamas.

Siūlome vykti į festivalio atidarymo koncertą. Visi pageidaujantys dalyvauti, turi užsirašyti pas pavaduotoją R. Baukaitę.

Visa festivalio programa

written by Daiva

Rgs 14
Akmenės gimnazijos 7b klasės mokiniai rugsėjo 9 dieną lankėsi Naisiuose. Lydimi gidės , apžiūrėjo vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, daug sužinojo apie mūsų protėvių dievus. Nustebino didžiulė, įdomiai sutvarkyta teritorija, nauji naisiškių planai ir tai, kad labai daug dėmesio skiriama jaunimo pramogoms, sportui. Gidė parodė tik šiais metais sukurtą prieverpstės formos gėlyną, čia susodintus etnografinius augalus : lietuviškas gėles, prieskoninius žolynus, sakralinius augalus. Mokiniai apžiūrėjo inkilų muziejų, boružėms skirtą inkilėlį, gandro lizdą, kurį visus metus stebi filmavimo kamera, ir, be abejo, daug sužinojo apie tai, kaip ir kur filmuojama „Naisių vasara“.
Po to septintokai pramogavo dažasvydžio centre, aplankė literatūros muziejų, kuriame teikiama Z. Gėlės premija literatams, išleidusiems geriausią pirmąją poezijos knygą. Įdomu tai, kad muziejaus sienoje įmūrytas dubenėtasis akmuo.
Septintokai dar aplankė Šiaulių „Akropolį“ ir, jau sutemus, džiaugdamiesi įdomiai praleista popiete, grįžo namo.

Klasės auklėtoja Danutė Čiapaitė

written by Daiva

Rgs 12
Rugpjūčio 26-27 d. prie Akmenės gimnazijos buvo stebimas išskirtinio dizaino vilkikas su puspriekabe, kur įrengta 20 darbo vietų klasė su gausia moksline įranga. Dar gegužės mėn. užsiregistravo 35 gimnazijos mokiniai, atrinkta 18 mokinių iš 7-11 klasių su savo tyrimų idėjomis. Laboratorijoje mokiniai buvo suskirstyti į tris grupes: robotikos tyrimų, biologijos ir gamtos tyrimų bei chemijos tyrimų. Tiesa, MoMoLab‘e galima atlikti ir astrologinius stebėjimus, tačiau akmeniečių norai daugiau buvo tik susipažinti su astronominiais stebėjimais, todėl ši sritis nebuvo išplėtota. Jauniesiems mokslininkams talkino bei juos konsultavo draugiški ir komunikabilūs VU mokslininkai: dr. Grita Skujienė, dr. Tomas Luneckas, dokt. Alma Bočkuvienė, Sigita Činčiūtė, Mindaugas Luneckas, Lukas Birštonas ir grupės vadovas Stepas Šafranauskas. Jie padėjo gimnazistams įvaldyti sudėtingą laboratorinę įrangą ir išvengti klaidų atliekant eksperimentus, montuojant robotus, pilstant chemines medžiagas.

Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Rgs 12
Kai už lango paskutiniai „vasaros pasispardymai“, vis atsimenu karštąją stovyklą Vilniuje. Karštąją – tiesiogine to žodžio prasme, nes vienas mokinys iš Anykščių atlikdamas tyrinėjimus Pavilnių regioniniame parke gavo karščio smūgį, taip išgąsdindamas stovyklos organizatorius ir dalyvius. Bet apie viską nuo pradžių.
Geografijos mokytojos Vilijos Šerpenskienės pakviesti, liepos mėn. aš ir Gražvydas Gricius dalyvavome 4-ių dienų Baltijos jūros projekto ir Globe programos mokymuose – stovykloje „Auginkime mokslininką gamtinėje aplinkoje!“. Mums labai pasisekė, nes šioje programoje dalyvavo tik 30 mokinių iš visos Lietuvos! (galbūt, būsimųjų mokslininkų?) Dalyvavome ekspedicijoje Pavilnių regioniniame parke.


Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Rgs 11

written by Daiva

Rgs 08
„Gelbėk vaikus" kviečia dalyvauti 1 – ajame Solidarumo bėgime Lietuvoje.
Solidarumo bėgimas yra organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rengiamas projektas, kurio metu, subūrus vaikus bendrai sportinei veiklai, skatinamas solidarumas tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos bei įvairaus amžiaus moksleivių.
Pagrindiniai Solidarumo bėgimo dalyviai yra moksleiviai, kurie Solidarumo bėgimo dieną bėgs simbolinius Solidarumo kilometrus. Moksleivių pastangų dėka bus renkama parama Akmenės vaikų dienos centro „Akmenėlis“ lankantiems vaikams.
Pasibaigus bėgimui mokytojai įrašys nubėgtų Solidarumo kilometrų skaičių į kiekvieno moksleivio bėgiko kortelę. Ją parodę savo rėmėjams, moksleiviai surinks paramą. Moksleiviai, surinkę pinigus iš bėgimo „rėmėjų“, ją perduos savo mokytojams. Kiekvienos bėgime dalyvavusios klasės auklėtojas turės specialų voką, į kurį bus renkama parama lankantiems Akmenės vaikų dienos centrą „Akmenėlis“.
Mokytojai ir mokiniai, registruokimės ir padėkime Akmenės vaikų dienos centro lankantiems vaikams!
Mums bus didelė garbė, jei bėgime dalyvaus ir mūsų mokykla.
Išsamesnė informacija ir registracija iki rugsėjo 11d. soc. pedagogės Eglės kabinete.

written by Administrator

Perėjimas į puslapį  [1] 2 3 ... 33 34 35