Bal 24
Akmenės gimnazijos 2a klasės mokinius maloniai pasitiko muziejaus darbuotoja Sandra Saliamanienė. Ji papasakojo apie Telšių krašto tautodailininko Jono Igario tapybos darbų parodą ,,Žemaičių žemei". Išsirinkome labiausiai patikusį paveikslą, kurį vadovė įdomiai pakomentavo. Vaikai atidžiai klausėsi, pasijuto, kad tame paveiksle „gyvena“.
Vėliau visi susirinkome edukacinėje vilnos vėlimo pamokėlėje. Čia vaikai buvo supažindinti su vilnos vėlimo technologija. Muziejaus darbuotoja Sandra Saliamanienė parodė reikiamas vėlimui priemones, paaiškino, kaip dirbant reikia laikytis saugumo, supažindino ir mokė visus vilnos vėlimo paslapčių. Buvo nutarta sausu būdu velti drugelius ir braškytes. Su didžiausiu užsidegimu vaikai kibo į darbą. Edukacinė programa paskatino mus nusivelti norimą darbelį iš vilnos. Tai puikus savo rankų darbo suvenyras iš Akmenės krašto muziejaus.
Klasės mokytoja Nijolė Jablonskienė

written by Daiva

Bal 24
Kovo 20 d. – balandžio 20 d. pradinių klasių mokyklėlėje vyko renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai. Stengėmės atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, skatinome kiekvieną prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. 21 pradinukas dalyvavo gamtos edukaciniame konkurse ,,Olympis”, kur išbandė savo jėgas 4a (R.Šimkienė), 3b (R.Krasauskienė), 1b (I.Trinkienė). Pasitikdami grįžtančius gandrus Naisių organizuojamame konkurse ,,Gandrus pasitinkant” piešėme ir gaminome paukščius ir klases pasipuošėme pačių gamintais darbeliais 3b (R.Krasauskienė), 2b (J.Ragauskienė), 4a (R.Šimkienė). Žiūrėjome filmuką ,,Upeliuk, tekėk” ir aptarėme, kaip saugoti gamtą 3a (J.Krūmienė), 2a (N.Jablonskienė). Gaminome knygeles ,,Senolių išmintis”, kur surašėme orų spėjimus pagal gamtos reiškinius 2a (N.Jablonskienė), dalyvavome viktorinoje ,,Žemė – mūsų planeta” 2b (J.Ragauskienė), kalbėjomės ir piešėme piešinius tema ,,Kuo aš papuošiu Žemę“ 4b (J.Kuprevičienė). Sėjome, sodinome ir prižiūrėjome ,,Žaliąją palangę”, kur auginome pomidorus, pupeles, pupas, svogūnus 1a (G.Gricienė), 1b (I.Trinkienė), 3b (R.Krasauskienė). 1a (G.Gricienė) mokinukai skyrė dovaną Žemei ,,Vėjo malūnėlius” ir papuošė mokyklėlės teritoriją. 1b (I.Trinkienė) mokinukai vykdė mėnesio projektą ,,Svogūno augimą įtakojantys veiksniai“ ir vyko pristatyti į respublikinę gamtosauginę – pažintinę konferenciją Viekšnių gimnazijoje.
Mūsų maži ir, atrodytų, nereikšmingi darbai ragina prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi.
Mokytoja Ilona Trinkienė

written by Daiva

Bal 23
Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ir Agluonų daugiafunkcio centro auklėtojos surengė draugiškas, sportines varžybas „Sportas - sveikata, mūsų draugas visada“. Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai ir jų auklėtoja pasipuošė žaliais marškinėliais, o priešmokyklinukai – mėlynais. Žaliųjų komanda, mėlynosios laukė svečiuose – Agluonų daugiafunkciame centre, kur sportinės varžybos ir vyko. Renginio pradžioje auklėtojos ir vaikai prisistatė vardais, grupės šūkiais. Po to, auklėtojos drauge su savo ugdytiniais diskutavo apie sveiką gyvenseną, sportą, aktyvų gyvenimo būdą. Studijavo sveiko maisto piramidę. Po įdomios ir linksmos diskusijos vyko pasiruošimas sportinėms estafetėms. Abi auklėtojos vedė bendrą kūno apšilimo mankštą.
Varžybų metu vaikai atliko įvairias estafetes, buvo drąsūs, aktyvūs ir stengėsi nugalėti priešininkų komandą. Pasibaigus smagioms, judrioms varžyboms, vyko tarpgrupinės vaisių ragavimo ir atspėjimo varžybos, čia vaikai taip pat stengėsi nenusileisti vieni kitiems.


Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Bal 23
2015 metų balandžio 20 dieną Akmenės gimnazijoje vyko neįprastos pamokos: mokėsi ir mokiniai, ir mokytojai, o pavadavo 4 Šiaulių universiteto dėstytojai docentai Nerijus Ramanauskas, Alfredas Lankauskas, Loreta Kelpšienė ir lektorius Martynas Kazlauskas, 2 Šiaulių valstybinės kolegijos lektoriai Vaida Galvanauskaitė ir Donatas Daugirdas, jau seniai su gimnazija bendradarbiaujančios Kamanų rezervato biologės Kristina Grigaliūnienė ir Sigita Sprainaitytė. Ypatingai darbinga diena buvo ir mūsų mokytojoms Vilijai Šerpenskienei ir Indrei Šiurkienei, o ypač Irenai Zubavičienei, Artūrui Matulevičiui, Laimai Zdanavičienei, ankstesniems tyrimams ir dienos paskaitoms konsultavusiems mokinius: Ramintą Kuprelytę, Odetą Vitkauskaitę, Rimantę Vaitkevičiūtę, Karolį Krikštaponį, Luką Piežą, Justiną Pliuskį, Marką Jonuitį, Eligijų Žalimą, Silviją Padervinskaitę. Dar geriau, kad išlaikytas balansas tarp mergaičių ir berniukų, skiriančių savo laiko ir energijos papildomai tiriamajai veiklai. Apie tą viltingą balansą užsiminė ir sutarties pasirašyti atvykęs Šiaulių universiteto rektorius Donatas Jurgaitis: jau 2014 metais prasidėjusio projekto ,,Būk ŠUmnas“ šiųmečiai nugalėtojai yra trys šiauliečiai vaikinai, parengti trijų mokytojų moterų. Akmeniškius vaikinus motyvavo mūsiškis jaunas mokytojas Artūras Matulevičius ir Irena Zubavičienė. Tiesa, už įsijungimą į projektą direktorius Narimantas Žalys pirmiausia padėkojo chemijos mokytojai Laimai Zdanavičienei, paraginusiai ,,dar suspėti“.
Be abejonės, pasirašyta sutartis suteiks daugiau galimybių papildomai mokytis, naudotis universiteto laboratorijomis, bet svarbiausia, – imtis prasmingos veiklos, kad išrastum nors mažytį savo sliekelį - naują mintį, išvadą, atradimą, pirmąjį robotą. Iki to reikės daug skaityti, bendrauti, nebijoti vienumos tylos. O mokytojams dalintis laiku, bet susilaukti partnerystės džiaugsmo.

Netradicinė integruoto ugdymo diena @ 2015-04-20, Akmenės gimnazija


Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Bal 22


PROGRAMA

written by Daiva

Bal 22
Balandžio 16 d. Akmenės rajono Akmenės gimnazijoje vyko „Karjeros diena 2015“. Susitikimui su gimnazistais atvyko 4 profesinių ir 14 aukštųjų mokyklų atstovai. Pokalbiai su aukštųjų mokyklų atstovais vyko dviem srautais. Apsilankė 9-10 kl., o vėliau 11-12 kl. Mokiniai atėję į susitikimą su aukštųjų mokyklų atstovais kalbėjosi juos dominančiais klausimais apie studijų programas, perspektyvias profesijas, įsidarbinimo galimybes ir apie kitas mokiniams svarbias naujoves. Tai ypač aktualu buvo 12-tokams, kurie galėjo pasitikslinti stojimo tvarką. Pristatymus paįvairino stendai, lankstinukai, kita padalomoji informacija bei sukeltos aktyvios mokinių diskusijos bei susimąstymai.
Karjeros dienos renginį vainikavo gimnazijos direktorius, kuris pertraukė garsias diskusijas ir padėkos raštais kiekvienai mokyklai padėkojo asmeniškai, kad atvyko į mūsų gimnaziją.
Renginys pralėkė akimirksniu, kaip nuo garsaus šurmulio net nepajutome, kaip visi išsivaikščiojo ir stojo tyla. Svarbiausia, kad kiekvienas mokinys žinotų, ką nori pasiekti ir atrastų savo kelią. O kiekvienas abiturientas eitų link savo svajonės!
Soc pedagogė Eglė Radionova

written by Daiva

Perėjimas į puslapį  [1] 2 3 ... 49 50 51