Bir 17

written by Daiva

Bir 29
Birželio 25 dieną Vilniuje vyko Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių pirmenybės. Po atrankos varžybų Marijampolėje, į jas prasibrovė Akmenės gimnazijos moksleivis Domantas Jocas.
Domantas 1500 m kliūtiniame bėgime iškovojo čempiono vardą ir užsitikrino vietą Lietuvos jaunučių rinktinėje. Jo laikas 4:57,07. Domantą treniruoja mokytojas Steponas Rinkūnas.

Sveikiname Domantą ir jį ruošusį mokytoją su puikiais rezultatais!

written by Daiva

Bir 19
Birželio 5 d. gamtos, socialinių ir tiksliųjų mokslų mokytojai dalyvavo edukacinėje išvykoje. Kelionės tikslas buvo pažinti Pamario krašto kultūrinį paveldą keliaujant Nemuno deltos etnologinio – kultūrinio paveldo keliu „Potvynio apsupty“.
Atvykę į Rusnės salą pirmiausiai sužinojome, kaip rūkoma žuvis. Susipažinome su Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalu – rūkytu karšiu. Paragavome ir daugiau rūšių žuvies.
Toliau vykome pas Simą Knapkį, tautinio paveldo puoselėtoją, kuris įdomiai papasakojo ir pademonstravo, kaip gaminami tradiciniai pamario krašto laivai – kurėnai.
Skanavome įvairių rūšių arbatą pas žolininkus Valentiną ir Valdą Baužus, kurie ne tik vaišino, bet ir papasakojo kaip žolelėmis išgydyti įvairias ligas.
Neaplenkėme ir nendrių pjovėjo Alfonso Edmundo Demerecko sodybos, kuris išsamiai supažindino su nendrių pjovimo, apdirbimo ir panaudojimo galimybėmis. Pakalnės kaime, Rusnės saloje, mūsų laukė tradicinė Pamario krašto žuvienė. Pasistiprinę išvykome į Mingės kaimą.
Prisilietimas prie gamtos leido atsipalaiduoti, nurimti ir atrasti naujus džiaugsmus gamtoje.

Metodinės grupės pirmininkė Irena Zubavičenė

written by Daiva

Perėjimas į puslapį  [1] 2 3 ... 108 109 110