Kov 05

written by Daiva

Kov 05
Apie įžengusį pavasarį praneša ne tik meiliau glostantys saulės spinduliai, bet ir pirmoji pavasario šventė – Kaziuko mugė. Mūsų mokyklos pradinukai, jų mokytojos ir tėveliai, Akmenės vaikų dienos centras ir folkloro būrelis ,,Mažieji Žiogeliai“ smagiomis dainomis, posmais, pasakojimais priminė apie Lietuvos šventąjį – Kazimierą ir pakvietė pašurmuliuoti mugėje. Kai buvo paskelbta pradžia, visi skubėjo įsigyti keramikos ir dailės darbelių, dailių suvenyrų, siuvinių, mezginių, lankstinių iš popieriaus, darbelių iš siūlų, medienos, karoliukų, plastilino, gamtinių medžiagų. Ypatingai kvepėjo saldumynai ir pyragėliai. Padėkos žodžių vertos ir mamytės, be kurių pagalbos mugės stalas nebūtų toks gausus skanumynų, margumynų ir dovanų. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis.
Ačiū visiems, kurių dėka pajutome į langus ir širdis besibeldžiantį pavasarį.
Mokytoja I. Trinkienė

written by Daiva

Kov 04
Vasario 26 dieną Akmenės gimnazijoje vyko netradicinės biologijos pamokos. Jas vedė Ventos regioninio parko direkcijos vyr. specialistas kraštotvarkininkas Justas Teišerskis. Svečias plačiai papasakojo apie aplinkosaugą Lietuvoje ir pasaulyje, žmogaus ūkinės veiklos neigiamą įtaką biosferai ir būtinumą keisti požiūrį į energijos vartojimą. Taip pat sužinojome, kaip tinkamai rūšiuoti šiukšles, per kiek laiko suyra įvairios atliekos , tokios kaip stiklas, plastmasė, popierius.
Susipažinome su Ventos regioniniu parku, saugomais gamtos objektais. Sužinojome parko logotipo reikšmes. Geriausiai atsakę į pateiktus klausimus buvo apdovanoti ekologiškais tušinukais ir magnetais su Ventos regioninio parko vaizdais. Visi buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Aš draugiškas aplinkai“ , kurio tikslas ugdyti moksleivių meninius, kūrybinius gebėjimus, bei skatinti aplinkosauginį sąmoningumą. Geriausių darbų autoriai bus apdovanojami - kelionė į vieną iš Lietuvos saugomų teritorijų. Dėkojame svečiui už apsilankymą ir suteiktas žinias!

Daugiau info apie konkursą: http://www.ventosparkas.lt/imgs/836/files/Konkurso_nuostatai_Ma%C5%BEeiki%C5%B3_rajonas.pdf
10b klasės mokinė Rimantė Lapšytė

written by Daiva

Kov 04
Vasario 26 d. N. Akmenės Saulėtekio progimnazijoje vyko sportinės varžybos “Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Varžybose dalyvavo penkių mokyklų komandos. Mūsų mokyklai atstovavo pradinukų komanda: antrokai - Irūnė Bronušaitė, Ieva Venckutė, Akvilė Kulvinskaitė, Austėja Puzonaitė, Augustė Jadenkutė, Skaistė Jurkevičiūtė, Jordanas Juškus, Gustas Kontenis, Dominykas Stankus, trečiokai – Regvita Medeckytė, Ugnė Nostytė, Gabija Valčiukaitė, Emilijus Andrijaitis, Martynas Gedutis, Karolis Girdenis, Robertas Pundzius, Faustas Kaulavičius ir ketvirtokas Fernandas Stasaitis.
Mokiniai rungėsi net devyniose estafetėse. Reikėjo ne tik greitai bėgti, bet ir mokėti varytis kamuolį, atlikti šuoliukus su lanku ir šokdyne ir t. t.
Nugalėtojais netapome, bet nosies nenukabinome. Juk sakoma, kad svarbu ne laimėti, o dalyvauti.
Komandą varžyboms ruošė mokytojos J. Ragauskienė ir R. Krasauskienė

written by Daiva

Kov 02
Kviečiame dalyvauti Skaitymo dienoraščio konkurse. Iki kovo 19 dienos atneškite savo sąsiuvinius savo lietuvių kalbos mokytojoms. Prasminga ne tik skaityti, bet ir užsirašyti.

Rita Ringienė

written by Daiva

Kov 02
Vasario 21-ąją, Gimtosios kalbos dieną, gimnazijoje nacionalinį diktantą pagal Lauros Sintijos Černiauskaitės sukurtą tekstą ,,Pokalbis“ rašė 26 dalyviai: 25 mokiniai ir istorijos mokytoja Indrė Šiurkienė. Kas padarė mažiau kaip 4 klaidas, pelnė teisę varžytis dėl raštingiausio lietuvio vardo. Į Vilnių išsiųsti mokytojos Indrės Šiurkienės, devintokės Kotrynos Ratkevičiūtės ir dešimtokės Deimantės Jankauskaitės diktantai. O rašiusieji namuose jau aptarė klaidas su savo gimtosios kalbos mokytojomis, pasitikrinti galima pagal skyrybos variantus jau paskelbtame tekste.

R. Ringienė

written by Daiva

Kov 02
Vasario 20 dieną į penktą kartą organizuojamą respublikinį dailyraščio konkursą iš mūsų gimnazijos buvo išsiųstas 21 rašto darbas. Dailia rašysena išsiskyrė abiturienčių Valdos Galminaitės, Ugnės Novogreckaitės, vienuoliktoko Vytenio Puzono, aštuntokių Einartos Pundziūtės, Vygintės Adomaitytės, Klaudijos Ivanovaitės ir Živilės Nagytės dailyraščiai. Suaugusiųjų grupėje vertinti mūsų mokytojų Rolandos Rupkuvienės, Danutės Čiapaitės ir Ramutės Juškienės daili rašysena.
Į finalą, kuris įvyks kovo 6 dieną Vilniuje, Mokslų akademijos salėje, pakviesta aštuntokė Živilė Nagytė. Džiaugiamės ir sveikiname.

R. Ringienė

written by Daiva

Kov 02
2015-02-27 Naujosios Akmenės kultūros rūmuose vyko atranka į Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursą „Tramtatulis“. Konkursas ,,Tramtatulis" skirtas Etnografinių regionų metams. Jaunieji folkloro mėgėjai rungėsi Akmenės rajono atrankos ture dėl galimybės patekti į šio konkurso Žemaitijos krašto regioninį turą, kuris šiemet vyks Telšiuose. Jaunuosius atlikėjus vertino kompetentinga komisija. Atlikėjai buvo vertinami atsižvelgiant į pasirinkto kūrinio meninę vertę, atlikimo autentiškumą, laisvumą, įtaigumą, balso natūralumą, sceninę kultūrą. Atstovauti Akmenės rajoną atrinkti 5 dalyviai.
Akmenės gimnaziją atstovavo folkloro būrelio „Mažieji Žiogeliai“ dainininkas, 2a klasės mokinys Jogaila Stoncelis.
Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos ir saldūs suvenyrai.

Mokytoja N. Jablonskienė

written by Daiva

Perėjimas į puslapį  [1] 2 3 ... 34 35 36