Vas 10
VISIEMS MOKINIAMS
VASARIO 15 D. (PIRMADIENĮ) ATOSTOGOS

Į mokyklą ateiti vasario 17 d. (trečiadienį)

Priešmokyklinės grupės ir 1-5 klasių mokiniams
atostogos vasario 15 - 19 d.

Į mokyklą ateiti 22 d. (pirmadienį)

Vas 11

Vas 10
Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų . Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės. Taip šventės pradžią paskelbė dešimtokė J. Galminaitė.
Į šventę su daina „Ėjo žydas keleliu“ atbildėjo didelis būrys pradinukų - persirengėlių su savo mokytojomis – „Daktarkomis“. Tik 2a klasės mokytoja G. Gricienė prisistatė kaip „Auklė-pamotė“. Mokytojos originali apranga pelnė apdovanojimą. Nuo savo mokytojos neatsiliko E. Daktaras, suvaidinęs „Mergikę“, N. Galvosas – „Velniuką“. Apdovanotos 4a ir 4b klasės mokinės A. Balnytė („Pranis“), R. Medeckytė („Daktarė“). Užgavėnių persirengėliai suko ratelius, dainavo dainas. Uždainavus dainą „Kepė kepė močia blynus“, pasirodė gimnazijos tarybos nariai su didžiuliais dubenimis blynų. Mūsų šauniosios virėjos mielinius blynus kepė pusę dienos. Esame joms už tai dėkingi. Neliko jų per 5 minutes. O skanumas! Tirpo burnoje (nereikėjo net uogienės). Tiek blynų gimnazijoje dar niekada nebuvo iškepta. Akmenės gimnazijos „Blynų fiestą“ parėmė „Vijos“ parduotuvės savininkas P. Grybauskas. Ačiū! Ačiū! Ačiū! – šimtą kartų ačiū!
Prisismaguriavę iki soties, sudeginome negerus darbus, užtraukėme dainą „Išvejam žiemą“.
Mes, žydukai iš Akmenės, smagią šventę susimanėm.
Ir aš ten buvau, tris blynus gavau, dainas dainavau,
Prizą pelniau, laiminga namo parėjau.

Mokytoja Nijolė Jablonskienė

Užgavėnės@ 2016-02-09, Akmenės gimnazija

Vas 09
Bendradarbiaujant su Ukrainos visuomenine jaunimo organizacija „Širdis širdžiai“, praeitų metų rudenį buvo organizuojamas tarptautinis mokinių piešinių konkursas „Kraujas gyvybės vardan“.
Lietuvoje šį konkursą koordinavo Nacionalinis kraujo centras, kuris per kelis mėnesius sulaukė daugiau kaip 600 piešinių iš daugiau kaip 80 Lietuvos mokymo įstaigų. Ypatingos padėkos nusipelnė gausiausiai konkurse dalyvavusios mokyklos, tarp kurių yra ir Akmenės rajono Akmenės gimnazija, atsiuntusi daugiau kaip 20 piešinių.
Pakvietė į laureatų susitikimą 11 piešinių autorių. Mokinių darbus vertino specialiai šiam konkursui suburta komisija – žymus grafikos dizaineris ŽYDRŪNAS ŠLAJUS, Nacionalinės donorų asociacijos prezidentas DARIUS TUMŠYS ir garsi menininkė NOMEDA MARČĖNAITĖ.
Vasario 5d. į Nacionaliniame kraujo centre vykusį padėkos renginį, buvo pakviesti 11 konkurso nugalėtojų. Šiame susitikime dalyvavo ir 15-22 metų amžiaus grupėje II-os vietos laimėtoja Akmenės gimnazijos Ibg klasės mokinė KLAUDIJA IVANOVAITĖ (15 metų) bei dailės mokytoja ekspertė JŪTARĖ VARANAVIČIENĖ.
Konkurso laureatai buvo pakviesti į ekskursiją, kurios metu iš arčiau susipažino su kraujo keliu buvo apdovanoti nuostabiomis dovanomis. Geriausių darbų autoriams bei jų mokytojams padėkas ir atminimo dovanėles įteikė LR sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė, LR švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina bei Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė. Renginio metu susirinkusius pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos Ukrainos paramos grupės vadovas Haroldas Daublys. Jis pasidalino savo įspūdžiais iš neseniai aplankyto karo niokojamo Ukrainos rytų regiono, kuriam šauliai padovanojo nemažai kraujo centrams reikalingos įrangos.
Tokie renginiai bei susitikimai yra be galo svarbūs ir reikšmingi jaunam žmogui, siekiančiam individualaus tobulėjimo kūrybiniame procese. Kai mokinių kūryba įvertinama, tai suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, leidžia patikėti, kad jo mėgiama veikla gali būti rezultatyvi ir įkvepia naujiems projektams. Tik bendraudami ir bendradarbiaudami vaikai turi galimybę pasidalinti savo kūrybinėmis idėjomis, patirtimi, žiniomis.
Akmenės gimnazijoje menams skiriamas ypatingas dėmesys ir mokinių laimėjimai šioje srityje vertinami ne mažiau nei kitose mokslo srityse. Džiugu, kad Akmenės gimnazijos administracija suteikė galimybę sudalyvauti šiame padėkos renginyje.
Nuoširdžiai dėkojame Nacionaliniam kraujo centrui bei šio konkurso koordinatorei Irmai Pimpičkaitei už didžiulį dėmesį konkurso nugalėtojams, nuoširdų ir šiltą priėmimą bei bendravimą.

Laura Ivanovienė

Vas 09