Lap 25
Lapkričio 21 d. beveik 400 mokyklų vyko pirmą kartą organizuojamas nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas. Jame dalyvavo per 16 tūkst. 8, 9 ir 10 kl. bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių. 25 Akmenės gimnazijos mokiniai taip pat išbandė savo jėgas šiame konkurse.
Šiuo konkursu buvo siekiama populiarinti modernias matematikos ir gamtos mokslų užduotis, ugdyti mąstymo bei matematikos ir gamtos mokslų žinių taikymo praktikoje gebėjimus.
Konkurso užduočių kontekstai buvo gyvenimiški, labai įvairūs, leidžiantys pateikti skirtingo sunkumo bei sudėtingumo klausimų. Atsakant į juos reikėjo ne paaiškinti ar atpažinti sąvokas, reiškinius, objektus, tačiau išrinkti argumentą, išvadą, priežastį, pastebėti dėsningumą ir jį pritaikyti.
Tikimasi, kad šis konkursas, kurio užduotys buvo tarsi iš konkrečių gyvenimiškų situacijų, žadins mokinių smalsumą, kūrybingą mąstymą, motyvuos giliau pasidomėti gamtos mokslais ir matematika.
Geriausiai ir daugiausia taškų mūsų gimnazijoje vykusiame konkurse surinko Vaitkevičiūtė Rimantė, Varanavičius Justas, Jazdauskaitė Jorūnė, Masas Vaidotas, Krikštaponis Karolis iš 10b klasės. Vaitkevičiūtė Kotryna iš 8b, Šliauterytė Antanina iš 10a, Grigaliūnaitė Milda ir Šiurkus Vilius iš 9a, Stonys Vilius iš 9b klasės.
Sveikiname gerai pasirodžius konkurse mokinius ir liekame laukti bendros informacijos apie laimėtojus iš Nacionalinio egzaminų centro.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Judita Ulmienė

written by Administrator

Lap 22
Ir vėl baigiasi metai. Advento metu esame kviečiami ypatingai kelionei, vedančią į susikaupimą, tikėjimą, atgailą, tikėjimą, viltį ir meilę... Ją reikia keliauti su savo artimaisiais, su savo šeimos nariais, bičiuliais, kolegomis...
Tad, gruodžio 4 dieną, 13.30 valandą kviečiame vykti į Varnius ir dalyvauti edukacinėje programoje „Kalėdų belaukiant“, „Kalėdaičio gimimo“ ir „Kalėdinės žvakės“ užsiėmimuose. Jų esmė – sesers Reginos pamokyti patys gaminsime Kalėdaičius ir iš vaškuolių suksime Kūčių vakarienės žvakes. Visa tai kunigui pašventinus, pasiimsime į savo namus. Juk ar gali kas būti didingesnio už pačių sukurtą paprastą ir jaukią Kūčių vakaro dvasią?
Aplankysime Varnių katedrą, jos rūsius. Vakarieniausime Varnių kavinejė ,,Prie Lūkšto".
Kelionės kaina 20 Lt.
Registruotis pas J.Žilienę ar I.Trinkienę

written by Daiva

Lap 22
Akmenės gimnazijoje lapkričio 20 d. buvo minima Tarptautinė nerūkymo diena, organizuojama akcija „NERŪKANTIS JAUNUOLIS – MADINGAS JAUNUOLIS“.
Organizuojamos akcijos tikslas - priminti kokią žalą rūkančiųjų ir nerūkančiųjų sveikatai daro rūkymas, vis dar išliekantis vienu iš svarbiausių lėtinių neinfekcinių ligų rizikos faktoriumi, sąlygojančiu 25 proc. visų mirčių nuo širdies-kraujagyslių ligų, 30 proc. mirčių nuo vėžio, 70 proc. nuo kvėpavimo sistemos ligų.
Akmenės gimnazijoje kabėjo plakatas prieš rūkymą, klausėmės paskaitų apie prevencines poveikio priemones, apie žalingus įpročius. Paskaitas vedė Nepilnamečiu policijos pareigūnas Rimgaudas Dainius bei labdaros ir paramos fondo „Prieglobstis“ komanda. Žmonės paskaitą vedė labai nuoširdžiai ir neskelbė „sausų“ faktų, o informaciją pateikė papasakodami tikras istorijas, diskutuodami su mokiniais.
Visiems žinoma, kad judėjimas – tai sveikata, o rūkymas ir sveikata nesiderina, todėl tikimės paskatinti mokinius nekvėpuoti savo ar draugų cigaretės dūmais, o pamėgę šį nesveiką įprotį, susimąstys, kad gal geriau ne dūmais trumpinti sau gyvenimą!
Soc.pedagogė Eglė Radionova

written by Daiva

Lap 22
Nuo 2003 m. Tarptautinio istorinio teisingumo komisija Lietuvoje inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimus ugdymo įstaigose.
Akmenės gimnazija taip pat prisideda prie šios iniciatyvos ir jau kelerius metus dalyvauja Tolerancijos dienos paminėjimo akcijose.
Ši Tolerancijos diena buvo kitokia. Istorikų būrelis, vadovaujamas I. Šiurkienės, neapsiribojo plakatų piešimu ir skambiomis antraštėmis, o pasiūlė 9-12 klasių mokiniams patiems aktyviai dalyvauti šios dienos paminėjime. Visoms klasėms buvo užduoti namų darbai: 9-ų klasių mokiniai turėjo sukurti filmukus „Nebijok būti kitokiu!”, dešimtokai ieškojo dainos, tinkančios tolerancijos temai ir patys turėjo ją atlikti, vienuoliktokai kūrė interviu: „Ką Akmenės miesto ir Akmenės gimnazijos žmonės žino apie toleranciją?”, o dvyliktokai turėjo pristatyti netolerancijos pavyzdžius istorijoje. Visi norintys buvo pakviesti į netradicinę pamoką, kurią labai paįvairino išradingai atlikti namų darbai. Renginį pradėję skaudžiausiu istorijoje netolerancijos pavyzdžiu apie žydų holokaustą, kurį pasirinko dvyliktokai, dar kartą aiškinomės, kas yra tolerancija, ką apie ją žino mokiniai, mokytojai, miesto žmonės, kodėl ji svarbi mūsų gyvenime. Devintokai savo išradingu filmuku įrodė, kad visai nereikia bijoti išsiskirti savo pomėgiais, nuomone, išvaizda, galimybėmis, nes nepaisant to, kad mes skirtingi – visi mes vienodi. Juk mes – Žmonės! O mūsų skirtumai tik daro pasaulį spalvingesnį ir įdomesnį. Dešimtokai jausmingai pamoką užbaigė daina „O mes vaikai, o mes pasaulis“. Šis jautrus akordas – paskata būti geresniais ir tolerantiškais kas diena. Tokiais ir būkime...

Akmenės gimnazijos istorijos mokytoja Indrė Šiurkienė

written by Daiva

Lap 20

written by Daiva

Lap 14
Lapkričio 7 dieną, prieš pamokas 9b klasės mokiniai įvykdė sveikatos savaitės jiems skirtą užduotį „Ačiū Tau už...“ . Mokiniai dalino saldainius su lapeliais, kuriuose buvo parašyti žodžiai už ką jie dėkoja ir linki geros dienos. Akcija sukėlė įvairiausių emocijų – kai kurie bėgo, nes išsigando rodomo gerumo, kai kurie nepriėmė, o buvo ir tokių, kurie labai labai apsidžiaugė.
Rimantė Jurašiūtė 1bg

written by Daiva

Perėjimas į puslapį  [1] 2 3 ... 38 39 40