Geg 14

Šių metų gegužės 3 dieną Akmenės gimnazijos sporto salėje įvyko taiklumo konkurso finalas, kuriame paaiškėjo pačios taikliausios 2012 metų Akmenės gimnazijos dvyliktokės. Iš viso šiame konkurse dalyvavo 26 abiturientės, iš kurių 10 iškrito jau po pirmojo turo, o likusios 16 varžėsi trijose metimo į krepšį rungtyse: 1) 10 metimų nuo baudų linijos iki 2 pergalių; 2) metimai per 2 min. iš už baudos aikštelės; 3) „minusas“ iki -3. Po kiekvienos rungties sumažėdavo dalyvių skaičius perpus, kol paaiškėjo medalių savininkės bei kitos garbingos vietos. Prizininkes pasveikinti bei užkabinti medalių atėjo mūsų gerbiama gimnazijos direktorė Vilgermina Stonienė.


Nugalėtojų penketukas:
  • 1 vieta – Vygintė Venckutė,
  • 2 vieta – Milda Mačiūtė,
  • 3 vieta – Dormantė Jankauskaitė,
  • 4 vieta – Viktorija Petrauskaitė,
  • 5 vieta – Judita Bertašiūtė.


Mūsų gimnazijos abiturienčių taiklumo galėtų pavydėti net profesionalūs sportininkai – net penkiom gimnazistėm pavyko pataikyti 9 baudos metimus iš 10, o per 2 minutes net keturioms konkurso dalyvėms pavyko pataikyti 16 ir daugiau metimų į krepšį iš už baudos aikštelės. Finalininkės užtikrintai pataikydavo ir 9 metimus iš eilės iš įvairių vietų. Džiaugiamės rezultatais ir dėkojame už dalyvavimą.


Taikliausia dvyliktokė - 1 etapas
Taikliausia_dvyliktokė - atkrintamosios
Edgaras Silvaško

written by Administrator

Geg 14
Akmeniškė abiturientė Sonata Palionytė ir aštuntokė Martyna Gauronskytė buvo pakviestos dalyvauti respublikiniame 44-jame filologų konkurse, kuris šiemet įvyko balandžio 12-13 dienomis Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje. Šio konkurso, kurio idėjos autorius yra poetas Justinas Marcinkevičius, pagrindinis tikslas - ugdyti filologinę kultūrą. Šiemet į konkursą atsiųsta per 200 darbų, atrinkti 89 darbai, iš jų apdovanoti 50 autorių. Dirbta kaip visada šešiose sekcijose: prozos, poezijos, literatūros kritikos, tautosakos, kalbos ir publicistikos.

Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Geg 14
Antrą kartą šį pavasarį keliavau su Akmenės valančiukais - nesunku būti jų bendrakeleive: nereikia nieko drausminti, patarinėti – jie natūraliai susitaria, šnekasi, pasimeldžia, pagieda, ir ramiai mokomės visi iš žalių pakelės kraštovaizdžių, sutiktų žmonių. Prasmingos tų vaikų, kuriems vadovauja tikybos mokytoja Gražina Undžienė, kelionės.
Vasario mėnesį jie svečiavosi Maironio namuose, Kauno arkikatedroje -bazilikoje surado, kur palaidoti Maironis ir Motiejus Valančius, o šią gegužės 12 dieną keliavo į Nasrėnus, kur įvyko Motiejaus Valančiaus skaitymo popietė. Pirmojoje jos dalyje klausėmės žemaitiškai skaitomų tekstų iš rašytojo kūrybos, antrojoje – ir lietuviškų, juk suvažiavo moksleivių iš visos Lietuvos.

Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Geg 10
Balandžio 24-osios dienos naktį mes išvykome į tarptautinę mokslinę- praktinę konferenciją „Pirmieji žingsniai į mokslą”. Išvykome iš Naujosios Akmenės drauge su latvių delegacija iš Aucės. Mūsų kelionė truko maždaug 19 valandų. Tai buvo ilga ir varginanti kelionė, tačiau mes pasiekiame savo tikslą - nuostabų Briansko miestą pietinėje Rusijos dalyje. Ten mus pasitiko projekto koordinatorė Tatjana Vasilejevna. Ji palydėjo mus į viešbutį, kur gavome jaukius kambarius su nuostabiais vaizdais pro langus. Kadangi gyvenome 12 aukšte, kaip ant delno matėsi visas miestas. Buvome linksmi, nors ir pavargę. Ponia Tatjana pakviete mus vakarienės,o po jos nutarėme išeiti ir apžiūrėti naktinį Brianską.

Jau tada susižavėjau nuostabiais vaizdais ir Tatjanos pasakojimais. Ji papasakojo, kad mieste yra inžinerijos ir technologijos akademija, pedagoginis universitetas, daug institutų, teatrų, filharmonija, cirkas, planetariumas, kraštotyros ir dailės muziejų bei daug mokyklų. O II pasaulinio karo metu buvo sugriauta 92 proc. miesto pastatų. Kai grįžome į kambarius, pasidalinome įspūdžiais, kuriuos patyrėme kelionės metu ir per vakarinį pasivaikščiojimą, ir nuėjome miegoti.


Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Geg 10
Kovo 13 d. visoje Lietuvoje buvo organizuojama geografijos olimpiada 6-8 kl. mokiniams skambiu pavadinimu „Mano gaublys 2012“. Pirmą kartą rengtą olimpiadą organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA). Šiandieną susumavus galutinius rezultatus, džiugu pranešti, kad tarp daugiau nei 300 organizavimo vietų visoje Lietuvoje, ši olimpiada buvo organizuota ir mūsų Akmenės gimnazijoje. Iniciatorius – geografijos mokytojas K. Norvaišas. Kartu su kolege V. Šerpenskiene sudomino net 41 mokinį iš 6-8 klasių. Didelį ačiū reikėtų pasakyti istorijos mokytojams I. Šiurkienei ir E. Silvaško, kurie užtikrino sklandų olimpiados vykdymą.
Didžiausio susidomėjimo buvo sulaukta iš šeštokų ir aštuntokų – atitinkamai dalyvavo 18 ir 17 moksleivių. Tuo tarpu iš septintokų būrio radosi vos 6, kurie norėjo pirmą kartą išbandyti jėgas tokio mąsto renginyje.Kiekvienai klasių grupei buvo skirtas tam tikras užduočių skaičius su keturiais galimais atsakymų variantais. Šeštos klasės mokiniai per vieną valandą turėjo įveikti 22 užduotis, septintų ir aštuntų klasių – po 30 užduočių per tą patį laiko tarpą. Nugalėtojais, surinkę vienodą taškų skaičių, jauniausiųjų grupėje tapo Inga Jusytė ir Gražvydas Gricius iš 6a. Iš negausaus septintokų būrio nugalėtoja tapo Rimantė Vaitkevičiūtė iš 7b. Beje, Rimantė tapo absoliučia nugalėtoja tarp visų olimpiadoje dalyvavusių moksleivių, surinkusi daugiausia taškų. Vyriausiųjų grupėje net trys 8b klasės atstovai surinko vienodą taškų skaičių: Markas Jonuitis, Vytenis Puzonas ir Zenonas Norkus.
Visi nugalėtojai gegužės mėnesį bus apdovanoti padėkos raštais, kuriuos atsiuntė Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA).

written by Daiva

Geg 10
Artėjant Motinos dienai Akmenės gimnazijos pradinukai suruošė konkursą, kuriame buvo išsakyti patys gražiausi žodžiai Mamai. Vedančiųjų pareigas atliko 4a klasės mokiniai. Pasirengė deklamuoti virš 30 skaitovų iš visų klasių grupių. Raiškumą, nuotaiką, pasirengimą sekė vertinimo komisija: mokytojos R. Ringienė, J. Mikalauskienė ir N. Milaševičienė. Vaikai jaudinosi, o vertintojos ir mokytojos pergyveno už kiekvieną žodelį. Malonu, kad į šventę atėjo Mamytės. Gimnazijos direktorė V. Stonienė padėkojo už gražų renginį, pagyrė skaitovus. Kiekvieno artisto rankose sužydo pavasariniai žiedai.
Sunkiausiai buvo laukti rezultatų. Todėl padainavome daineles „Tau, mano Mamyte“ ir „Jei patinka, daryk taip“.

Komisijos pirmininkė R. Ringienė maloniai aptarė kiekvieno skaitovo pasirodymą. Daugiausiai pagyrimų gavo ir įteikti diplomai. I vieta mažųjų grupėje paskirta J. Kuprytei (1a ), II vieta – U. Dumsevičiūtei (2b), III vieta – T. Neimontui (1a). Didžiųjų grupėje I vietą pelnė V. Kurpevičiūtė (3a) , II vietą – T. Vaišvila (4a), III vietą – R. Petrikaitė (3a).


Parengė 3a klasės mokinė Viktorija Čiapaitė

written by Daiva

Geg 07
Gegužės 5-toji,Pasaulinė rankų higienos diena,kuri Lietuvoje minima jau ketvirtus metus. Jos tikslas priminti ne tik vaikams,bet ir suaugusiems kad rankų plovimas-įprasta,tačiau labai svarbi asmens higienos procedūra. Jas plauname ne tik tam, kad būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Tai viena iš svarbiausių priemonių, užkertančių kelią infekcijų plitimui.

Ketvirtadienį,11 valandą,mokyklos aktų salėje,įvyko renginys skirtas paminėti pasaulinei rankų higienos dienai. Jame dalyvavo 1-4 klasių mokiniai,taip pat ir priešmokyklinės grupės vaikai. Mažieji mokinukai puikiai atliko savo namų darbus.Taip pat nupiešė daug piešinukų skirtų šiai dienai. Dėkojame mokytojoms. Renginį organizavo gimnazijos bendrosios praktikos slaugytoja. Klasės buvo apdovanotos prizais. Už juos esame dėkingi Akmenės rajono visuomenės centrui.


Akmenės gimnazijos 1bg klasės mokinė Ieva Arleckaitė

written by Daiva

Bal 23
Šiais metais kovo 19-25 dienomis mūsų gimnazija dalyvavo „Savaitė BE PATYČIŲ“ programoje. Visų klasių moksleiviai kūrė „Draugystės knygą“. Šiuo metu knygos puslapiai eksponuojami stenduose prie bibliotekos. Ateikite pasigėrėti, kaip pavyko visoms klasėms paruošti po puslapį. Taigi, turėsime savo mokykloje „Draugystės knygą“, kurią surišime, apipavidalinsime ir padovanosime bibliotekai.

written by Daiva

Perėjimas į puslapį  1 2 3 ... 65 [66] 67 68