Bal 19

Kaip ir kiekvienais metais Akmenės gimnazijos sportininkai dalyvauja ,,Lietuvos mokinių Olimpinio festivalio varžybose“. Akmeniškiai savo jėgas išbando pirmiausia rajoninėse, o po to zoninėse, tarpzoninėse varžybose.

2011 – 2012m. sezone Akmenės gimnazijos sportininkai dalyvavo: ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, krepšinio, kvadrato, rankinio, smiginio, stalo teniso, svarsčių kilnojimo, šaškių, šaudymo virvės traukimo varžybose. Dar planuojama sudalyvauti: kalnų dviračių kroso, lengvosios atletikos ir orientavimosi sporto varžybose.

Geriausiai mūsiškiams sekėsi stalo teniso(berniukų komanda) bei šaudymo varžybose. Šiose rungtyse mūsiškiai tarpzoninėse iškovojo 4-tąsias vietas. Šaudymo varžybose Akmenės gimnazijos sportininkai dalyvavo pirmą kartą. Stalo teniso tarpzoninės varžybos vyko Širvintose, o šaudymo – Rokiškyje.
Rankinio varžybose Akmenės gimnazijos sportininkai zonoje iškovojo 3-ąją vietą, šio žaidimo varžybose mūsiškiai dalyvavo taip pat pirmą kartą. Varžybos vyko Klaipėdoje.

Neblogai sekėsi ir gimnazijos krepšininkams. Berniukai rajone iškovojo 1-ają vietą, zoninėse varžybose – 2-ąją vietą (1-ąją vietą iškovojo pajėgi Mažeikių Gabijos gimnazijos komanda). Mergaitės zonoje liko 3-oje vietoje. Į priekį praleidusios Žagarės gimnaziją ir Pakruojo Klovainių pagrindinę mokyklą. Varžybos buvo organizuojamos Naujosios Akmenės sporto rūmuose.

Zoninėse varžybose dalyvavo ir mūsų mokyklos stipruoliai. Kuršėnuose vykusiuose svarsčių kilnojimo varžybose zonoje mūsiškiai iškovojo 6-ąją vietą.
Zoninėse ir tarpzoninėse varžybose dalyvavę Akmenės gimnazijos sportininkai mūsų mokyklai davė nemažai taškų bendrojoje visos Lietuvos mokyklų suvestinėje. Galutinė suvestinė bus žinoma pasibaigus visų sporto šakų varžyboms. Primename, kad 2010 – 2011m. sezone Akmenės gimnazija bendroje įskaitoje iškovojo 8-tą vietą iš 129 mokyklų.

written by Administrator

Bal 18
Tarptautinei aviacijos ir kosmonautikos dienai paminėti ir dalyvaujant Žemės dienai skirtuose renginiuose mūsų gimnazijoje vyko Tarprajoninė jaunųjų fizikų olimpiada . Tai tradicinis, penktus metus vykstantis renginys Akmenės gimnazijoje, kurios iniciatorius ir organizatorius – fizikos mokytojas ekspertas Narimantas Žalys. Kiekvienais metais į olimpiados gretas įsijungia Akmenės rajono kaimynai - Šiaulių, Mažeikių rajono mokyklų jaunieji fizikai. Šiais metais naujokai buvo Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos mokiniai, kuriuos į olimpiadą palydėjo gimnazijos direktorius ir fizikos mokytoja A.Vaitkevičienė. Sulaukėme kaip ir kiekvienais metais 7-8 klasių jaunųjų fizikų iš „Saulėtekio“ pagrindinės, Kivylių ir Kairiškių skyrių, Sablauskių pagrindinės mokyklos, Papilės S.Daukanto gimnazijos. Mokinius palydėjo mokytojai V.Gradeckas, L. Chlystova, I.Dimavičiūtė, R.Piežienė. Olimpiados metu mokytojai dalijosi patirtimi, išklausė N.Žalio pranešimo „Efektyvi fizikos pamoka“. Apie 50 jaunųjų fizikų pasveikino Akmenės gimnazijos direktorė V.Stonienė. Geriausiai pasisekė N.Akmenės „Saulėtekio“ pagrindinės ir Papilės S.Daukanto gimnazijos septintokams, bei Tryškių Lazdynų Pelėdos, „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos, Papilės S.Daukanto gimnazijos ir Akmenės gimnazijos aštuntokams. Sveikiname Martyną Gauronskytę užėmusią jaunųjų fizikų olimpiadoje trečią vietą. Prizines vietas užėmę mokiniai bus apdovanoti Akmenės rajono savivaldybės švietimo skyriaus padėkos raštais, o visi dalyviai – Akmenės rajono savivaldybės Akmenės gimnazijos padėkos raštais.

written by Daiva

Bal 06

Akmenės gimnazijos grupelė 3a ir 3b klasės mokinių smagiai praleido pirmąją Velykinių atostogų dieną Šiauliuose. Pirmiausiai apsilankėme Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centre įsikūrusiame žirgyne. Mokytoja J. Repšienė pravedė pamokėlę „Šalia arklio“. Vaikai buvo supažindinti su žirgų charakterio, biologinėmis bei psichologinėmis savybėmis, priežiūra, treniravimu, žirgų sporto rūšimis. Smagiausia buvo, kad mokėmės jodinėti. Kai kurie gebėjo vadeliuoti be mokytojos pagalbos. Vaikai siūlys į žirgyną atvykti ir tėvelius. Žirgyno paslaugos tampa vis populiaresnės. Žirgyne teikiamos aktyvaus poilsio bei turizmo paslaugos, panaudojant šimtmetines tradicijas turinčias keliones ir pramogas žirgais.


Žaliūkių malūnininko sodyboje patyrėme Velykų pramogų teikiamą džiaugsmą. Malūnininko trobos „gaspadinė“ papasakojo gamtos atbudimo, Kristaus prisikėlimo šventės tradicijas ir papročius. O svarbiausia, kad išmokome dažyti margučius bičių vašku. Visų margučiai buvo labai gražūs. Tokią marginimo techniką dauguma matėme pirmą kartą. Bandysime šią techniką taikyti savo šeimose.


Apžiūrėjome Žaliūkių vėjo malūno ekspoziciją. Lipome į patį malūno viršų. Medinis vėjo malūnas vienas iš svarbiausių Šiaulių miesto kraštovaizdžio akcentų ir tradicinių amatų puoselėjimo židinys.

written by Administrator

Kov 29

2012 m. kovo 24 – 25 d. Šiaulių kultūros centre vyko 5 – asis tarptautinis vaikų meninės raiškos festivalis – konkursas „Vaikystės vaivorykštė“. Antrą festivalio dieną dalyvavo ir mūsų gimnazijos šokio grupė „Akimirka“, kur savo amžiaus grupėje pelnė I vietą.


Konkurse vaikai ne tik šoko, bet ir siuntė piešinius tema „Garso spalva“ bei posmus, kuriuose turėjo būti žodžiai „vaikystė“ ir „vaivorykštė“.


Martyna Gauronskytė buvo apdovanota diplomu už piešinio originalumą, o Kotryna Ratkevičiūtė už šviesias optimistines idėjas ketureilyje užėmė III – ą vietą.


Šokio mokytoja Nijolė Milaševičienė

written by Administrator

Kov 29

Nuo pat pradžios per daugiau kaip tūkstantį metų iki pat kovo 11 – osios žingsnelis po žingsnelio buvo kuriama Lietuva. Daug kartų plėšta ir tiek pat kartų atkakliai apginta šiandien mūsų valstybė yra laisva ir nepriklausoma.


Liepos 6 – oji, Vasario 16 – oji, Kovo 11- oji... Daug iškilių mūsų istorijos datų, kurios kasmet pasikartoja. Kasmet iš naujo, ir kaskart vis kitaip...


Ir šiais metais mūsų gimnazijoje vyko renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybėms paminėti. Dalyvavote akcijose: „Pasveikinkim vieni kitus!”, „Tu man svarbus!“, varžėtės žinių viktorinose: „Istorija prie arbatos“, „Protų mūšis“, dalyvavote teisinių žinių konkurse „Temidė“, buvome susitikę netradiciniame lietuviškų filmų vakare, skautai šventė savo gimtadienį, piešėte, kūrėte, rašėte rašinius... O kovo 15 – os dienos popietę susirinkome į „Dainų pynę Lietuvai“. Labai smagu, kad į kultūros namų salę susirinko tiek daug dalyvių, žiūrovų, tėvelių..! Juk visi puikiai žinome, kad šventė yra tikra tik tuomet, jei joje dalyvaujame patys.Skaityti daugiau ...

written by Administrator

Kov 23

Šių metų kovo 8 dieną Akmenės gimnazijos aktų salėje įvyko tarprajoninė istorijos viktorina „Protų mūšis“. Joje varžėsi Akmenės ir Viekšnių gimnazijų mokiniai, kurie buvo susiskirstę į keturias komandas: Viekšnių gimnazijos III kl., Viekšnių gimnazijos IV kl., Akmenės gimnazijos III kl. („A komanda“), Akmenės gimnazijos IV kl. („Darna“). Kiekviena komanda buvo sudaryta iš penkių asmenų, tarp kurių buvo ir kapitonas. Mūsų gimnazijos komandų sudėtys:


III kl. („A komanda“):
Vilius Milašius (kapitonas),
Greta Dargevičiūtė,
Lina Gečaitė,
Marius Masas,
Dovydas Statkus.


IV kl. („Darna“):
Robertas Petraitis (kapitonas),
Valdas Avelis,
Judita Bertašiūtė,
Alina Garbenytė,
Kimas Rimkus.„Protų mūšį“ sudarė penkios rungtys: 1) komandų prisistatymai; 2) testas komandoms; 3) komandų kapitonų žaibo rungtis; 4) komandinė žinių rungtis; 5) kūrybinė atsisveikinimo užduotis.Kūrybiškose 1 ir 5 rungtyse dalyvius dešimtbalėje sistemoje vertino garbinga komisa: Viekšnių gimnazijos istorijos mokytoja Vijola Liachovienė, Akmenės gimnazijos istorijos vyr. mokytoja Indrė Šiurkinė bei komisijos pirmininkė – pilietinio ugdymo mokytoja Jūratė Stonienė. Šiose rungtyse visos komandos džiugino žiūrovus originalumu ir gera nuotaika, tad ir parodyti balai buvo pelnytai aukšti. Tačiau susumavus visų penkių rungčių balus, tapo aišku, kad „Protų mūšį“ laimėjo Akmenės gimnazijos III kl. („A komanda“), kuri surinko 77 taškus. Likusios komandos surinko nuo 69,5 iki 74,5 taškų, bet smarkiai neatsiliko.Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems. Dėkojame už pagalbą komisijos pirmininkei Jūratei Stonienei, renginio vedėjams Vygintei Venckutei ir Daliui Barakauskiui bei Valentui Jomantui, atsakingam už aparatūrą. Taip pat reiškiame padėką muzikos vyr. mokytojai Ilonai Tališauskienei, sutikusiai padainuoti kartu su savo mokinėmis ir mažosioms 2a klasės skaitovėms, padeklamavusioms Jono Lapašinsko eilėraštį „Pirmas lietus“. Labai džiaugiamės, kad sulaukėme svečių iš Viekšnių gimnazijos bei tikimės tęsti šią draugystę toliau.Istorijos mokytojai:
I. Šiurkienė, E. Silvaško.

written by Administrator

Kov 20
Šiais metais „Savaitė BE PATYČIŲ“ mūsų gimnazijoje vyksta kovo 19-25 dienomis. Visus kviečiame aktyviai dalyvauti organizuojamose veiklose ir prisijungti prie akcijos.

NELIK ABEJINGAS!

Renginių planas

written by Daiva

Kov 20

Vasario 6 d. - kovo 14 d. vyko tarptautinis Tellurio konkursas. Jame dalyvavo 129 mūsų gimnazijos 6 – 12 klasių mokiniai. Per 100 minučių reikėjo atsakyti į 100 klausimų. Mokiniai užduotis atlikinėjo su kompiuteriais, už tai dėkingi informatikos mokytojams, kurie leido naudotis informatikos kabinetu. Dėkojame ir mokytojams K. Norvaišui ir L. Briškienei už pagalbą organizuojant konkursą. Geriausiai sekėsi ir daugiausiai taškų surinko šie mūsų gimnazijos moksleiviai:

 • 6 a kl. Gricius Gražvydas – 74,3
 • 6 a kl. Grigaliūnaitė Milda – 73,6
 • 6a kl. Šiurkus Vilius – 72,4
 • 7b kl. Vaitkevičiūtė Rimantė – 65,6
 • 7a kl. Mokusaitė Agnė – 55,3
 • 8b kl. Norkus Zenonas – 62,9
 • 8a kl. Briška Vidmantas – 61,3
 • 8a kl. Kučkaitė Rimantė – 58,8
 • 9b kl. Arleckaitė Ieva – 65,3
 • 9a kl. Paulauskaitė Guoda – 64,6
 • 9a kl. Normantaitė Jovita – 60,3
 • 10b kl. Beržinis Lukas – 69,9
 • 10b kl. Švageris Aivaras – 65,4
 • 10b kl. Dyglytė Živylė – 62,8
 • 11a kl. Masas Marius 69,5
 • 11a kl. Kasiliauskis Egidijus – 61,3
 • 11a kl. Altukavičiūtė Ieva - -61
 • 12b kl. Juškaitė Audrė – 70,2
 • 12a kl. Čiapas Robertas 66,1
 • 12c kl. Petraitis Robertas – 65,8


Sveikiname visus dalyvius ir kviečiame dalyvauti konkurse kitais metais!Mokytojos V. Šerpenskienė, I. Šiurkienė

written by Daiva

Perėjimas į puslapį  1 2 3 ... 66 [67] 68