Lap 15

written by Daiva

Lap 14
Lapkričio 10 dieną Akmenės rajono savivaldybėje vyko tradicinis Akmenės rajono verslininkų asociacijos ir Savivaldybės inicijuotas jaunimo verslo idėjų konkursas. Konkursas šiemet žymiai išsiplėtė ir peržengė mokyklų ribas. Verslo idėjas pristatyti buvo kviečiami jaunuoliai iki 30 metų – tokių idėjų taip pat netrūko. Kompetentingai idėjų vertinimo komisijai, kurią sudarė Naujosios Akmenės Rotary klubo, Verslininkų asociacijos, Savivaldybės, Lietuvos kredito unijos ir Všį Versli Lietuva atstovai, buvo pristatyta net 16 skirtingų verslo idėjų.
Komandų idėjos buvo labai skirtingos: vieni pristatinėjo sumanymus, kaip paskatinti Akmenės rajono turizmą ir žinomumą, kiti generavo įvairias su gamyba susijusias idėjas. Ypač smagu, kad jaunuoliai įvertino juos supančią aplinką, siūlė idėjas, kurios pagelbėtų jaunimo užimtumo klausimais arba paslaugas, kurių šiuo metu mūsų rajone trūksta.
Komisijos nariai išklausę visus pasisakymus pasidžiaugė, kad įdomių idėjų tikrai netrūko. Nemažai jų jau šiandien būtų galima sėkmingai įgyvendinti. Nelengva užduotis teko komisijai norint išrinkti geriausias idėjas. Susumavus komisijos skirtus balus, nuspręsta, kad geriausia verslo idėja tapo Akmenės gimnazijos moksleivio Justo Varanavičiaus pristatytas ,,Pabėgimo Kambarys“. II vieta skirta Ventos gimnazijos moksleivių komandai, pristačiusiai verslo idėją ,,Sveikuoliukų svajonė“, III vieta atiteko Naujosios Akmenės kultūros centro mėgėjų aktorių ,,9-netukas“ pristatytai idėjai ,,Šventės vaikams“.
Dėl skirtingų idėjų gausos nuspręsta specialiais prizais apdovanoti dar keletą komandų.
VŠĮ Versli Lietuva atstovė Auksė Vizbarienė specialiuosius prizus skyrė „Saulėtekio“ progimnazijos komandai (idėja – ,,Įvairių dirbinių kūrimas ir gamyba“) ir Naujosios Akmenės Ramučių gimnazisčių Vakarės Vėžauskaitės ir Rugilės Urbutytės komandos idėjai ,,Happy kaimas“.
Lietuvos Kredito Unija skyrė specialųjį prizą už ,,Akmenės rajono turizmo skatinimą“ Akmenės gimnazijos komandai ,,Akmenės gidas“.
Akmenės rajono verslininkų asociacija taip pat nusprendė skirti specialųjį prizą ,,Už ilgalaikį bendradarbiavimą bei jaunimo verslumo skatinimą“ „Saulėtekio“ progimnazijos komandai už idėją ,,Magnetukai ir užrašų knygutės“.
Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti lapkričio 18 d. Naujosios Akmenės kultūros rūmuose vyksiančio Akmenės rajono Verslininkų dienos padėkos vakaro metu.

Akmenės rajono savivaldybės mero patarėjas Tomas Martinaitis

written by Daiva

Lap 14
Šaltą lapkričio 6-osios rytą visus aktyvius Akmenės jaunuolius ir miestelio gyventojus kvietėme sudalyvauti nemokamoje „Ironman“ paskaitoje, kuri vyko Akmenės gimnazijos aktų salėje. „Ironman“ – tai du sporto entuziastai, besidalinantys savo turima informacija ir patirtimi su naujais žmonėmis. Paskaitos metu buvo kalbama apie subalansuotą mitybą, sveiką gyvenimo būdą, sportą ir motyvaciją, todėl susirinko įvairi auditorija – nuo sunkumų kilnotojų iki sveika gyvensena besidominčių klausytojų.
Kiekvienas dalyvis galėjo pasisemti naujų idėjų ir pasiklausyti naudingų patarimų. Labai išsamiai buvo paaiškinta koks maistas yra būtinas kiekvienam žmogui, bei kokias didžiausias klaidas darome sėsdami prie pietų stalo. Atsakyta į klausimus kaip nežalodami savęs galime atsikratyti nereikalingų kilogramų arba priaugti raumenų, kalbėta apie vandens vartojimo svarbą, baltyminį maistą, sveikuosius riebalus ir naudingus angliavandenius. Sportininkams buvo paaiškinta aktyvaus gyvenimo būdo svarba, kaip maitintis aktyviai sportuojant arba kilnojant sunkumus, bei kokią įtaką sveika gyvensena ir sportas turi mūsų psichologinei būsenai, nuotaikai, aktyvumui, darbui arba mokslui ir bendravimui su artimaisiais.
Džiaugiuosi, kad dalyviai brisdami per sniego pusnis atvyko į gimnaziją, kur naudingai praleidome popietę. Taip pat reiškiame padėką ir svečiams, kuriems nesutrukdė tolima kelionė!

Socialinė pedagogė Ieva Maraškaitė

written by Daiva

Lap 06
Per 223-iąjį Simono Daukanto gimtadienį stovime per rudens lietų VU kiemelyje po Simono Daukanto Ąžuolu. Gražiai jis auga, daug kartų jį lankau vis su kitu būreliu. Tiesiasi šakos į dangų, iš toli greit matysis žalias kupolas virš senųjų Vilniaus universiteto rūmų. Gerai įsišaknijo trečiasis medis, atvežtas jau praaugęs kalbininko Jono Balkevičiaus rūpesčiu iš gimtųjų Kalvių gal 1981-aisiais. Tam medžiui 35-eri. Jaunas ir stiprus, nebenulaužiamas vėtrų kaip jo pirmtakas, sodintas 1979-ais, kai minėjo universiteto 400-ąsias įkūrimo metines. Tą nulaužtąjį perkėlė į K. Sirvydo kiemelį, ir jis iš naujo prigijo, nors ir nulaužta viršūnėle. Reikės aplankyti kitą kartą. Antrasis irgi netiko Daukanto kiemelyje. Trečiasis iš gimtinės pralenkė pirmuosius. Kokios galingos gimtinės šaknys... Už nugaros tame pačiame kiemelyje Atminimo lenta bibliotekininkei ir altruistei Onai Šimaitei. Ji iš gimtosios Akmenės Vilniuje pradėjo savo didžiausią žmogiškumo darbą, pabaigė Paryžiuje. Daukantas iš Kalvių atėjo į Vilnių ir per Rygą, Peterburgą sugrįžo ir pasiliko Papilėje: ilsisi kalnelyje, o dieną kantriai laikydamas knygą klausia, ar skaitome, išmanome istoriją...

Rita Ringienė

Nuotraukoje Akmenės gimnazistės po Daukanto Ąžuolu 2016-10-28
Antroji Papilės aikštės nuotr. iš Akmenės kraštiečio, fotografuota iš autobuso, bet lipdukas natūraliai iškalbus.

written by Daiva

Lap 06
Taip vadinasi dailės mokytojos ekspertės Jūratės Varanavičienės inicijuotas projektas, kuriame dalyvauja ne tik akmeniškiai, bet ir Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT ir Šalčininkų gimnazistai. Susitikti, susipažinti, kalbėtis ir mokytis vieni iš kitų dailės edukacinėse pamokose. Skirtingų kultūrų žmonės, gyvenantys Lietuvoje, mokosi vieni kitus pažinti per dailės užsiėmimus.
Spalio 28 dieną įvyko pirmasis susitikimas: akmeniškės gimnazistės su savo dailės mokytoja lankėsi Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje. Buvau tame būry ir užrašiau, ką mačiusi. Keturių aukštų gimnazija Žvėryne yra erdvi, didelė ir šiame pastate mokomasi trečius metus, nors vidurinė mokykla įkurta 1989 metais. Dabartinėje gimnazijoje mokosi 385 mokiniai, dirba 40 mokytojų. Tą dieną pasitikęs gimnazijos direktorius Miša Jakobas prakalbo žemaitiškai, nieko stebėtino, juk gimęs ir augęs Telšiuose, studijavęs Šiauliuose.

Skaityti daugiau ...

written by Daiva

Lap 06
Šią akciją planavome spalio 30 dieną, bet dėl netinkamų oro sąlygų teko nukelti į lapkričio 2-ąją. Susirinkome apie 15 valandą miesto aikštėje ir kibome į darbus. Kas degė žvakutes (žvakutes aukojo Akmenės gimnazijos moksleiviai ir mokytojai), kas dėliojo formą. Iš pradžių buvome nuplanavę dėlioti angelą, bet po kelių nesėkmių sudėliojome gražią širdies formą. Trečius metus iš eilės prieš Vėlines rengiama akcija siekiama parodyti, kad kiekvienas pradėtas kūdikis turi teisę gimti, o kiekviena kūdikio besilaukianti mama turi teisę sulaukti pagalbos. Kaip rodo šokiruojantys skaičiai, labai dažnai per vieną dieną, valandą ar net sekundę padaromas baisus nuosprendis – nutraukiama užsimezgusi vaiko gyvybė.

Akmenės Jaunieji Maltiečiai

written by Daiva

Lap 05
Spalio mėnesį penktų, šeštų ir septintų klasių mokiniams buvo organizuojamos netradicinės, elektroninės pamokos prieš patyčias. Pamokas stebėjome tiesiogine transliacija internetu, jų metu galėjome rašyti iškilusius klausimus ir iš karto gauti atsakymus. E-pamokų metu aptarėme patyčių mastą, realias kasdienes situacijas, galimas pasekmes besityčiojančiam ir patyčias patiriančiam asmeniui, mokytojo vaidmenį, elgesį ir būdus, kaip kovoti su patyčiomis.
Mokiniams buvo įdomu, kad tuo pačiu metu pamoką stebėjo apie 2000 mokinių iš visos Lietuvos, taip pat kartu buvo ir klasių auklėtojos. Vaikai kantriai klausė e-pamokų, bei mokėsi atsiprašyti savo klasės draugų jeigu juos kažkada įžeidė. Ačiū išdrįsusiems!

Socialinė pedagogė I. Maraškaitė

written by Daiva

Lap 05
Vieną apsiniaukusį spalio rytą 6a ir 7a klasės mokiniai vyko į Kernavę ir Trakus. Prie mūsų prisijungė ir 8 bei 11 klasės mokiniai. Kelionė buvo gana ilga, tačiau tikrai buvo verta važiuoti. Visų pirmą nuvykome į piliakalnių kraštą - Kernavę. Ten išklausėme gidės pasakojimą. Sužinojome, kad Kernavė yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kokius įrankius naudojo pirmykščiai žmonės, kokiais jie papuošalais puošdavosi ir t.t. Sužinojome dar begalę įdomių faktų! Apžiūrėjome muziejaus eksponatus, kurie pasakojo ir apie viduramžius ir apie pirmykštį žmogų - buvo tikrai įdomu! Video medžiaga leido pamatyti senų laikų pastatus ir kaip atrodė miestelis senovėje. Aplankėme ir piliakalnius. Jie tiesiog nuostabūs! O piliakalnių buvo net 5! Pasigrožėję šiuo, nuostabų gamtovaizdį turinčiu miestu, važiavome į Trakus. Aplankėme didingąją Trakų pilį. Mus pasitiko gidė, kuri supažindino su senove ir prabanga apraizgytais kambariais, papasakojo jų paskirtis. Lankėmės ir Trakų pilies kalėjime, kur būdavo kalinami nusikaltę kariai. Buvome ir rūsyje, kuriame kunigaikštis Vytautas laikydavo savo turtus. Išklausę gidės pasakojimo, apsilankėme Trakų pilyje esančiose parodose, tai buvo pypkių ir gyvūnų iškamšų parodos. Ši kelionė ne tik suteikė daug gerų emocijų, bet ir padidino mūsų žinių bagažą.

6a klasės mokinė Julija Kugrytė

written by Daiva

Perėjimas į puslapį  1 [2] 3 ... 66 67 68