Karjeros renginiai

Sąmoningumo pamoka


Gimnazijoje kovo 20 d. vyko paskaita 10-12 klasių mokiniams, apie savęs pažinimą , kūrybingumą, analitinį mąstymą ir motyvaciją. Paskaitą vedė LCC tarptautinio universiteto dėstytojas Emilijus Gricius.
Charizmatiškas, jaunas dėstytojas paskaitą orientavo į jauno žmogaus identiteto suvokimą ir savęs pažinimą, padedant ant permainų slenksčio stovintiems mokiniams geriau pažinti save ir pasaulį.
Kaip teigė E. Gricius „Bendraujant su jaunimu matoma, kad viena aktualių temų mokiniams - laisvė. Visi nori pabėgti nuo globėjų, tapti savarankiškais, nepriklausomais. Jaunas žmogus laisvę suvokia, kaip galimybę daryti bet ką“ .
Dėstytojas žaisminga forma, gyvais pavyzdžiais mokiniams padėjo suprasti, jog gyvenime žmogus yra priklausomas nuo daugybės dalykų, kurių neįmanoma išvengti. Bandė pagelbėti suvokti, ką su savo laisve galima daryti. Jog ne išsilavinimas, o žmogaus kelio suradimas garantuoja laimingą ateitį.
Tiek dalyvavę mokytojai, tiek mokiniai liko labai patenkinti tokia betarpiška paskaita, kuri ne vieną privertė susimąstyti. Jautėsi mokinių susižavėjimas jauno lektoriaus išmintimi, gebėjimu viską pateikti paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais.

Soc. pedagogė E. Petrikauskienė


________Karjeros diena 2014


Kovo 13 d. Akmenės rajono Akmenės gimnazijoje jau antrus metus vyko “Karjeros diena“. Šių metų renginys niekuo nenusileido nuo praeitų, o kaip tik sulaukė dar didesnio skaičiaus svečių. Susitikimui su gimnazistais atvyko 4 profesinės ir 15 aukštųjų mokyklų atstovai.
Pokalbiai su aukštųjų mokyklų komandomis vyko dviems srautais po vieną valandą. Susitikimuose svečiai atsakė į mokinius dominančius klausimus apie studijų programas, perspektyvias profesijas, darbo rinkos poreikius, įsidarbinimo galimybes bei kitas mokiniams aktualias naujoves. Prisistatymus paįvairino vaizdinė medžiaga, stendai, lankstinukai, kita padalomoji informacija bei aktyvios studentų ir moksleivių diskusijos.
Karjeros dienos renginį vainikavo paskaita „Teisingai pasirinkti – svarbu! Nepadaryti klaidos - dar svarbiau! “ 12 klasių mokiniams. LAMABPO.lt pristatymas. Pranešėjas ŠU lektorius Egidijus Elijošius.
Renginys lėkte pralėkė, laikas bėgte prabėgo, tačiau praplėstos žinios apie karjeros galimybes mokiniams išliks ilgam. Didžiausias renginio sėkmės matas yra mokinio ištarti žodžiai – žinau kur stoti!
________


TĘSTINIS TOBULĖJIMAS: Komforto zonos plėtimas


Akmenės gimnazijos 11kl. mokiniai, lankantys karjeros projektavimo pamokas, susipažinę su komforto zonos reikšme ir svarba, sausio 16 d. bandė praktiškai išplėsti savo komforto zoną. Patekėjus saulei, nemažas mokinių būrelis, užsidėję drąsos šarvus ir pakilia nuotaika išėjo į miestelio gatves, kad išdrįstų užkalbinti nepažįstamus miestelio gyventojus. Mokiniai ėmė interviu klausdami apie tai, kokias specialybes žmonės yra įgyję, ar dirba pagal baigtą specialybę, kokie yra dirbamo darbo pliusai ir minusai. Mokinių pastebėjimais leidžia paneigti posakį, kad „Lietuvoje gyvena vien tik pikti žmonės“ , nes mokiniai apklausė nemažą būrelį žmonių, kurie nuoširdžiai ir su šypsena atsakinėjo į pateiktus klausimus. Mokiniai ne tik išdrįso pakalbinti miestelio gyventojus, bet ir sužinojo nemažai informacijos apie įvairias profesijas, bei išmoko dirbti kartu kaip komanda. :)

Judita Bertašiūtė


________


PROFESINIS VEIKLINIMAS: pažintis su profesijomis.


Akmenės gimnazijos 10 klasių mokiniams, karjeros planavimo pamokose, sausis - profesijų mėnuo. Praplečiant mokinių suvokimą apie profesijas, sausio 28 d. 10a klasės mokiniams vykdytas profesinis veiklinimas. Pamokoje dalyvavo buvę gimnazijos studentai, kurie išsamiai papasakojo apie savo studijuojamas specialybes. Dalius Barakauskis – statybų inžinerija, Vygintė Venckutė – kultūros vadyba ir Judita Bertašiūtė – karjera ir profesinis konsultavimas. Vyko diskusija, mokiniai uždavinėjo klausimus: kas, kur ir kaip? Studentai dalino praktinius patarimus į ką atkreipti dėmesį renkantis būsimą profesinę kryptį, kad karjera būtų sėkminga.

________


KARJEROS DIENA'2013


Kovo 8 d. Akmenės rajono Akmenės gimnazijoje pirmą kartą vyko “Karjeros diena“. Manau, jeigu nori suprasti reiškinio esmę, turi prie jo prieiti tiek arti, kiek tik gali. Taip į gimnaziją atvyko 15 kviestų aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovų, bei pasikvietėme buvusius mūsų gimnazijos auklėtinius, dabar kremtančius studentiškos duonos žiauberę.
Pokalbiai su aukštųjų mokyklų komandomis vyko dviems srautais po vieną valandą. Susitikimuose svečiai atsakė į mokinius dominančius klausimus apie studijų programas, perspektyvias profesijas, darbo rinkos poreikius, įsidarbinimo galimybes bei kitas mokiniams aktualias naujoves. Prisistatymus paįvairino vaizdinė medžiaga, stendai, lankstinukai, kita padalomoji informacija bei aktyvios studentų ir moksleivių diskusijos.
„Karjeros dienoje“ turėjo galimybę sudalyvauti I-IV gimnazinių klasių mokiniai, jų tėveliai, bei kitos rajono mokyklos.
Tai buvo nepaprasto intensyvumo diena. Gimnazija dūzgė kaip avilys. Gimnazistams per susitikimus ar filmų apie profesijas stebėjimą turėjo tapti aiškiau, kur galima eiti ir ką rinktis, ar dera norai ir galimybės, kokios galimos perspektyvos.

Karjeros koordinatorė Eglė Petrikauskienė

________


PAMOKĖLĖS 5 - 6 KLASIŲ MOKINIAMS


Balandžio 10 d. 5 - 6 klasių mokiniams vyko ugdymo karjerai pamokėlės, kurias vedė Ugdymo karjerai konsultantė Inga Dmitrijevienė. Mokiniai žaismingomis, kūrybiškomis užduotėlėmis bandė pažinti save, savo savybes.

________


ATVIRŲ DURŲ DIENA VIEKŠNIUOSE


Akmenės gimnazijos 10 klasių mokiniai balandžio 18 d. vyko į Viekšnių politechnikos mokyklos atvirų durų dieną. Aplankė labaratorijas, mokomasias dirbtuves bei mokomuosius kabinetus, muziejų. Mokiniai buvo supažindiniti su profesinio išsilavinimo galimybėmis,darbo rinkoje.

________


________


ASISTENTŲ DIENA


Spalio 9 dieną Akmenės gimnazistai dalyvavo jau tradicine tapusioje Asistentų dienoje. 10 organizacijų atstovų užsiregistravo labiausiai dominančiose naujose darbo vietose. Jonas Saliamanas, Valentas Jomantas, Roberta Lemežytė ir Ugnė Novogreckaitė savo dieną praleido policijos komisariate, kur prižiūrėjo Naujosios Akmenės miesto saugumą, stebėjo budėtojų darbą, taip pat su patruliuojančiais policininkais vyko į iškvietimus. Akvilė Norkutė su Guoda Paulauskaite padirbėjo ligoninėje, kur susipažino su visomis čia teikiamomis paslaugomis, gydytojų atsakingu darbu. Ieva Arleckaitė norėjusi susipažinti su viešųjų ryšių specialistų darbu, turėjo galimybę padirbėti žurnaliste ir Asistentų dienos metu imti interviu iš visų dalyvių. Gintarė Jonušaitė atsakingai dalyvavo teismo posėdyje, domėjosi teisėjų darbu. Greta Embavičiūtė asistente tapo Akmenės rajono merui, kurio darbas be galo atsakingas ir sunkus, tačiau tuo pačiu metu ir be galo įdomus. Meras turi išmanyti visas sritis, ne tik išklausyti, bet ir padėti išspręsti iškilusius sunkumus. Mūsų meras komunikabilus ir atviras naujoms idėjoms, todėl darbas su juo visiškai neprailgo! Visi labai džiaugiamės galimybe sudalyvauti šioje dienoje, kuri suteikė mums daug įspūdžių bei praturtino mūsų žinias.
Mokinių tarybos atstovai

________


SUSITKIMAS SU KASTU


Spalio 10 d. gimnazijoje lankėsi Kastu International atstovė, kuri pateikė 12 klasių mokiniams informaciją apie galimybes studijuoti ir įgyti aukštąjį išsilavinimą užsienyje. Organizacijos Kastu International atstovė stojimo procesą mokiniui stengėsi padaryti kuo aiškesnį, suprantamesnį ir paprastesnį. Pateikė detalų bendrojo stojimo proceso aprašymą, atskirų stojimo etapų paaiškinimus, stojimo pavyzdį ir dar daugiau naudingos informacijos. Ši informacija yra tam, kad mokiniai dar prieš pradėdami stojimo procesą detaliai žinotu, ką reikės daryti norint įstoti į pasirinktas aukštojo mokslo institucijas užsienyje.

________


SUSITKIMAS SU KALBA.LT


Gimnazijoje spalio 17 d. buvo atvykusi organizacija „Kalba.Lt“ , kuri 11 klasių mokiniams pateikė savo organizuojamas paslaugas. Studijų užsienyje pasirinkimas – atsakingas ir laiko reikalaujantis uždavinys. Reikia apsispręsti ne tik dėl studijų krypties pasirinkimo, bet ir išsirinkti šalį, kurioje norite studijuoti bei tinkamą universitetą, išsiaiškinti studijų finansavimo galimybes, gyvenimo sąlygas, kultūrinius šalies ypatumus ir daug kitų klausimų. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę sužinoti, visus su studijomis užsienyje, susijusius atsakymus. Tam tikrai padėjo „Kalba.Lt“ specialistų konsultacija.

________
________


KARJEROS SAVAITĖ


Baigėsi „Karjeros savaitė“ gimnazijoje. Lankėmės Akmenės R. Grotuzo kavinėje, diskutavome apie barmeno darbą, jo specifikas, kliento ir barmeno etikos ypatumus. Lankstėme servetėles, aiškinomės, ką reiškia vienaip ar kitaip sudėti stalo įrankiai ir kada jie naudojami. Vaišinomės kava, arbata bei ragavome kavinės pyragą.
Taip pat lankėmės arbatinėje- kepyklėlėje „Merssy“. Kepėme, skanavome, bendravome, gavome daug informacijos apie projektus ir darbo organizavimą, asmenines savybes, kompetencijas. Likome sužavėti ekologiškų bandelių skanumu.
Buvo įdomu, smagu leisti su mokiniais laiką ir Akmenės darželyje „ Gintarėlis“. Žaidėme, kūrėme, skaitėme pasakas. Supratome, tai patyrę, kad auklėtojų darbas ne tik kūrybingas, bet ir sudėtingas, atsakingas.
Nuoširdžiai dėkojame visiems už priėmimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Ugdymo karjerai koordinatorė Eglė Petrikauskienė